כיכר החורבה

כיכר החורבה

 

 

עמיר בניון

עמיר בניון, מהיוצרים והזמרים המוערכים, הטובים מוהייחודיים בישראל, מוציא את אלבומו החדש "מילה ברוח", אותו השיק בסיבוב הופעות חורף 2016.

זהו אלבומו ה - 13 של בניון, המאופיין בטקסטים חודרים ועמוקים, בלחנים מופלאים ובעיבודים, המשלבים נגיעות אלקטרוניות יחד עם סגנונו המוכר, הייחודי האותנטי והאהוב.

באלבום זה, עמיר אחראי על כל הלחנים ואילו הטקסטים, הם של מרים בניון-גולן ושל עמיר עצמו. בניון הוא חלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי, עם רפרטואר עשיר ומגוון, ואינספור הופעות מצליחות, אשר קיבעו את מעמדו כאחד האמנים המוערכים בארץ.

סיבוב ההופעות החגיגי יורכב משירים מהאלבום החדש ולהיטים מאלבומיו הקודמים, בהפקה ועיבודים חדשים. בין השירים:

"ניצחת איתי הכל", "כשאת עצובה", "השגחה פרטית", "סופה",

"מילה ברוח", "עומד בשער", "שמחות קטנות" ועוד רבים וטובים.

 

12.3 > 20:00

 

תזמורת חיבה ובן סנוף

תזמורת חיבה ליצירה ישראלית מזרחית, נותנת במה ומציגה את היצירה הישראלית-יהודית המקורית, בתחום המוסיקה המזרחית השורשית, הפיוט והניגון.

התזמורת הנה הראשונה בישראל אשר מבצעת מוזיקה מזרחית אמנותית ישראלית, מוזיקה "כחול לבן".

התזמורת הוקמה ומנוהלת על ידי המוזיקאי, הפייטן ונגן הקאנון והעוד, אלעד גבאי.
התזמורת יוצרת שיח אמנותי משותף עם מגוון יוצרים ישראלים.

בתוכנית הפסטיבל תארח התזמורת את הזמר הידוע בן סנוף לביצוע תזמורתי חדשני ממבחר שיריו.

שיריו של הזמר בן סנוף מאופיינים כשירי מוזיקה יהודית מקורית עם אוריינטציה למקורות ולשירה הישראלית. בחלק גדול מהשירים יש גם נגיעות ים תיכוניות. 

 

 

12.3 > 21:45

 

 

 

 

שי צברי ונבחרת הגרוב
של המזרח התיכון מארחים את אריאל זילבר

 

אחרי שצבר קהל אדוק של מאמינים שהלכו אחריו מהופעה להופעה, הגיעה שעתו של שי צברי להוציא את אלבום הבכורה "שחרית" ולהדהים את הקהל הרחב. עם יציאתו הפך הסוד השמור של שי ונבחרת הגרוב לנחלת הכלל: מדובר באחת התופעות המוזיקליות המרתקות של התקופה. שי והנבחרת המשובחת שוזרים במיומנות של מאסטרים בין שלל סגנונות ואורגים חוויה חד פעמית.

"שחרית" היה האלבום הבולט של השנה. הוא כיכב ברוב סיכומי השנה וזיכה את יוצריו בתארים כ"אלבום", "זמר" ו"תגלית" השנה. "קשה בלילה", "הניחי לי" ו"אבוא בגבורות אדיר" הפכו להיטי ענק ו"לווי אותי" היה השיר השני הכי מושמע בארץ בשנה החולפת! האלבום אף הגיע למקום השני והמדהים במצעד אלבומי חצי העשור של “וואלה!”.

ההופעות של שי צברי ונבחרת הגרוב הן טירוף חושים של קצב, מילה וביט מסחררים שמרימים כל חלקה טובה ומעיפים לאוויר מועדונים, אולמות, פסטיבלים ואפילו בתי כנסת בארץ ובעולם.

 

נבחרת הגרוב הם:

אסף תלמודי: קלידים והפקה מוזיקלית //  בנו הנדלר: גיטרה בס וחשמלית //  עוזי פיינרמן: גיטרות // ניר מנצור: תופים אלקטרוניים ופחים // איל תלמודי: כלי נשיפה // מיקי מדינה: סאונד.

 

13.3> 20:00

 

תזמורת הרחוב הירושלמית

היא תזמורת קלאסית קאמרית, המורכבת ממבצעים מוכשרים, בוגרי האקדמיה למוסיקה, אשר רואים ערך הנגשת המוסיקה הקלאסית לקהלים חדשים ובהעשרת המרחב הציבורי בתרבות איכותית.

התזמורת מופיעה דרך קבע במקומות ציבוריים בירושלים ומהווה חלק מהנוף הירושלמי. היא שואפת להוות כר פורה ליצירת פרויקטים חדשים בעלי ערך אמנותי גבוה במקומות שונים בעיר, ובכך להגדיל משמעותית את ההזדמנויות הזמינות לנגנים ויוצרים צעירים הפועלים בירושלים.

מיום הקמתה לפני כארבע שנים ניגנה התזמורת עשרות קונצרטים במרחבים ציבוריים תחת כיפת השמיים - אשר משלבים בין מוסיקה קלאסית למוסיקה פופולארית בעיבודים מיוחדים לתזמורת. כמו כן הופיעה התזמורת בפסטיבלים רבים, ביניהם: "פסטיבל ישראל", "פסטיבל סוף הקיץ" של תיאטרון ירושלים, פסטיבל "טוק-טוק" של עונת התרבות בירושלים, פסטיבל הקולנוע בירושלים, פסטיבל "צלילים במדבר" בשדה בוקר ועוד. תזמורת הרחוב הופיעה עם הזמר והיוצר ארקדי דוכין במופע המשותף "יש בי אהבה" וכן שיתפה פעולה עם ירון לונדון כקריין במסגרת סדרת הקונצרטים שלה ב"מפעל" בירושלים.

בשנת 2017 הכינה התזמורת קליפ לכנס אייפא"ק בוושינגטון. הקליפ הוקרן על הבמה המרכזית מול 18,000 איש וגרר תגובות נלהבות.

בשנת 2016 יזמה התזמורת סדרת קונצרטים בחללים אלטרנטיביים בירושלים. הקונצרטים הראשונים שהיו בבניין כלל וב"מפעל" בסדרה נחלו הצלחה ניכרת שאותתה שזה אכן כיוון חשוב בדרך להנגשת מוסיקה קלאסית לקהלים חדשים.

התזמורת נתמכת על ידי משרד התרבות, עיריית ירושלים, קרן נתן ניו-יורק, חברת עדן לפיתוח מרכז העיר, החברה העירונית אריאל, האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וכן על ידי מעגל הנתינה של JCU תרבות בירושלים ללא גבולות.

תזמורת הרחוב הירושלמית פועלת כפרויקט עצמאי בעמותת בר-קיימא לתרבות, אמנות, מוסיקה ושלום.

מנצח ומנהל מוסיקלי – עידו שפיטלניק

 

 

13.3, 15.3> 21:45

 

 

 

 

אהוד בנאי והפרשים

אהוד בנאי טרובדור הרוק הישראלי, עם ההרכב המנצח שמלווה אותו שנים, יחד הם כמו מכונת רוק משומנת ובועטת, שיוצרת בכל פעם מחדש חגיגה חד פעמית של צלילים ומילים.

אהוד שולח לנו גלויות צבעוניות בצלילים ממקומות יקרים לליבו (עיירה בדרום, דיונות הזהב שבמדבר, שוק מחנה יהודה, תל אביב וגוש דן), ודרישות שלום מדמויות ססגוניות ואהובות (ג'מלי פורוש, דוד ושאול, אסתר ופלורנטין). הוא חולק איתנו את אהבתו וגעגועיו למקומות מופלאים ולאנשים קרובים- רחוקים, שיכולים להיות כל אחד ואחת מאיתנו.

בשירים האהובים מכל התקופות והאלבומים:

היום, כולם יודעים, טיפ טיפה, זמנך עבר, פלורנטין, דוד ושאול, ג'מלי פורוש ועוד..

ביקורות:
"
המופע של אהוד בנאי הוא רטרוספקטיבה מרהיבה ומרגשת לפועלו של האיש" (לילית וגנר, ידיעות אחרונות(
"
במילה אחת "וואו". בשתי מילים "לכו לראות"… "שלוות עולמים" היא גם התחושה שליוותה אותי בסיום הערב שהצליח לרגש, להקפיץ ולהפתיע כאחד" (נועה ליבני, נענע 10(
"
אלפי צופים שרים מילה במילה, שיר אחרי שיר, לא משנה איפה השורה האחרונה". (מאיר שי The Marker)

על הבמה ההרכב המנצח:

גיל סמטנה: הפקה מוסיקלית, בס

ערן פורת: תופים

נושי פז: גיטרות

אלעד כהן בונן: כלי הקשה וסאמפלר

מאיה בלזיצמן : שירה וצ'לו

 

14.3 > 20:00

 

 

תזמורת חיבה והאמן אודי דוידי

תזמורת חיבה ליצירה ישראלית מזרחית, נותנת במה ומציגה את היצירה הישראלית-יהודית המקורית, בתחום המוסיקה המזרחית השורשית, הפיוט והניגון.

התזמורת הנה הראשונה בישראל אשר מבצעת מוזיקה מזרחית אמנותית ישראלית, מוזיקה "כחול לבן".

התזמורת הוקמה ומנוהלת על ידי המוזיקאי, הפייטן ונגן הקאנון והעוד, אלעד גבאי.
התזמורת יוצרת שיח אמנותי משותף עם מגוון יוצרים ישראלים.

בתוכנית הפסטיבל תארח התזמורת את הזמר והיוצר אודי דוידי למפגש מוזיקלי מרתק ומיוחד בצליל ובאומר.

 

 

 

14.3> 21:45

 

 

 

 

 

אביתר בנאי

 

אביתר חוגג 20 שנות מוסיקה מופלאה ואת יציאת האלבום החדש   "לשונות של אש  ", שזכה גם הוא לחיבוק החם של המדיה, לביקורות מהללות ולאהבת הקהל, שהצביע ברגליים ומילא את היכל התרבות עד אפס מקום במופעי ההשקה שפתחו את סיבוב ההופעות החדש.

במלאכת מחשבת שוזר בנאי את הלהיטים המוכרים והאהובים מאלבומיו הקודמים – "מתנות", "עד מחר", "יפה כלבנה", "אבא", "לילה כיום יאיר", "יש לי סיכוי" ועוד, עם השירים היפהפיים מהאלבום החדש, ביניהם "פרגולה" שחרך את הרדיו והסינגל הראשון "תמיד לפני הגשם" – שכמו היורה פתח עונה מוסיקלית חדשה ומרתקת ביצירה הענפה והמתחדשת תמיד של בנאי.

בנאי מאזן בצורה מושלמת בין הלהיטים הידועים ליצירות החדשות ובין פיסות חייו העכשוויות והקודמות ומאפשר לקהל להיות שותף למהלך חייו הלא שגרתיים והמסקרנים, לחלוק עמו "מחשבות שמתנגשות בקירות הלב" וללקט יחד איתו "מילים להתבהרות", בלב רחב ופתוח ובקשר ישיר וקרוב על הבמה ומחוצה לה.

 

עם בנאי על הבמה:

ז'אן פול זימבריס – תופים // עמית יצחק – גיטרות //

אברי בורוכוב - גיטרה בס וכלי הקשה // רועי חרמון - קלידים וחצוצרה //

הפקה מוסיקלית: אסף אמדורסקי

 

15.3> 20:00

 

 

תזמורת הרחוב הירושלמית

 

15.3> 21:45

 

 

 

 

חזרה לדף הראשי >>